Vestuvinių suknelių tendencijos: plunksnos, gėlių aplikacijos, o gal minimalizmas?

Kiekvienais metais mados sostinių podiumus užkariauja prabangūs nėriniai, subtiliai žvilgantis šilkas, korsetai ir žemę šluojantys žakardo sijonai – skirtingi dizaineriai taip pristato savo žvilgsnį į būsimas vestuvinių suknelių madas. Nors modeliai skiriasi, tikslas – kad jaunoji savo ypatingą dieną nustebintų visus – išlieka. Kaip pabrėžia „Ellips Lietuva“ kalbinta drabužių dizainerė Rimantė Rimgailaitė, laikais, kai įvaizdis nebeskirstomas pagal amžių, nuotakos turėtų nevaržyti savo fantazijos ir drąsiai eksperimentuoti su audiniais, siluetais ir aksesuarais.

R. Rimgailaitės kolekcijos pristatymas. Ellips asm. archyvo nuotrauka.

Įvaizdis neturi amžiaus cenzo

„Vestuvinė suknelė, tarsi Pelenės krikštamotės burtų lazdelė, akimirksniu gali bet kurią moterį paversti princese, tereikia išsirinkti sau tinkamą. O tam būtina atlikti namų darbus: išsigryninti, kokia bus vestuvių tematika, pokylio aplinka, lokacija bei scenarijus ir pagal tai išsirinkti pavyzdinę suknelę iš begalės nuotraukų, kurių galima rasti internete. Tada beliks nuspręsti – ar tą vienintelę suknelę derėtų siūtis, nuomotis ar pirkti.

Žinoma, viskas priklauso ir nuo to, kiek laiko liko iki vestuvių: jeigu nusprendėte vestuvių dieną būti unikali ir savo suknelę norite siūtis pas dizainerį, vietą pas jį turėtumėte rezervuotis prieš 6–8 mėnesius iki šventės. Atrodo labai daug, tačiau taip užsitikrinsite vietą dažniausiai vestuvių sezonu perpildytoje dizainerio darbotvarkėje ir sumažinsite streso lygį tiek sau, tiek jo komandai. Juk, kol suknelė ar kostiumas yra atiduodamas jauniesiems, dažniausiai trunka 3–4 mėnesius, tad pasilikti vieną svarbiausių šventės atributų paskutinei nakčiai nederėtų“, – pataria drabužių dizainerė.

Pasak jos, pagrindinė taisyklė, kuria turėtų vadovautis būsimos nuotaikos – kad būtina pasikonsultuoti su profesionalais, nes retas kuris turi išlavintą stiliaus pojūtį ir geba savarankiškai susikurti harmoningą įvaizdį. Pasimatavus kelias skirtingo silueto sukneles dalyvaujant stilistui ar dizaineriui, tikrai galima surasti tą vienintelę, kurią vilkėdama nuotaka jausis savimi ir pati gražiausia.

„Tačiau visame šurmulyje nereiktų pamiršti ir jaunojo – jo įvaizdis toks pat svarbus, kaip ir jo išrinktosios. Aš rekomenduočiau jo kostiumą siūti pas tą patį dizainerį, kuris rūpinasi ir suknele, nes jis geriausiai galės sukurti vientisą poros stilių – turi derėti ne tik suknelės ir kostiumo spalvos, bet ir jų audiniai bei stilistika.

Kitas mano patarimas – atsipalaiduokite ir nesprauskite savęs į įsivaizduojamus rėmus. Mano praktika rodo, kad lietuvaitės vis dar yra nedrąsios ir retai eksperimentuoja su savo įvaizdžiu, tačiau net klasikinį suknelės modelį galima pakoreguoti taip, kad jis atrodytų šiuolaikiškai ir atskleistų jaunosios išskirtinumą. Žinoma, jaunos merginos dažniau renkasi atviresnius, prie kūno prigludusios drabužius, o vyresnio amžiaus moterys kūną nori labiau dengti, tačiau dažnai viskas apsiverčia aukštyn kojomis, kai profesionalas priderina tai, kas tinka jaunosios kūno proporcijoms ir jos asmenybei. Amžius tikrai neturėtų būti riba, nes įvaizdis neturi amžiaus cenzo“, – būti drąsesnėmis skatina R. Rimgailaitė.

R. Rimgailaitės asmeninio archyvo nuotrauka.

Kokios vestuvinės suknelės karaliaus šiais metais?

Drabužių meistrai visame pasaulyje sutaria, kad šiais metais vestuvinių suknelių tendencijos galima pavadinti vienu žodžiu – „detalės“, kitaip tariant, visas dėmesys skiriamas vienai konkrečiai pasirinktai detalei. Tai gali būti prabangūs nėriniai, subtilaus rožinio atspalvio audinys, karališkai puošni žakardo tekstūra, prabangus mini sijonas ar ekstravagantiškas korsetas – tai, kas pabrėš nuotakos charakterį ir padės suformuoti norimą įvaizdį.

„Kokios vestuvių suknelių tendencijos madingos šiais metais? Kaip ir kasdienėje madoje, toks reiškinys, kaip „vestuvių tendencijos“, išvis nyksta – geriausia tendencija yra tendencijos nebuvimas. Svarbiausia išskirtinis jaunųjų stilius, prie jų asmenybių priderinti drabužiai ir detalės, geriausiai atspindinčios būtent juos. Kalbant apie tai, kas dabar populiaru pas mus, išskirčiau dvi radikaliai priešingas kryptis – tai minimalizmas ir maksimalizmas.

Nors skelbiamės esanti drąsi šalis, Lietuvoje yra daug kuklių žmonių, tad viena dalis moterų bei merginų ir savo šventės dieną nori jaustis jaukiai ir patogiai, todėl renkasi saugius klasikinius, minimalistinius suknelių modelius, subtilų, vos matomą makiažą ir klasikinę šukuoseną. Kita pusė vestuvių dieną nori savo meilę ištransliuoti visam pasauliui ir būti dėmesio centre, todėl renkasi įmantrų vestuvinės suknelės dizainą, blizgančius batelius ir ryškų vakarinį makiažą. Šiuo atveju labai reikalingas stilistas ar dizaineris, kuris gali pakonsultuoti ir įvaizdį išlaikyti skoningą bei saiko jausmas – suvaldykite tą viską gadinantį norą susikrauti ant savęs viską, „kas man gražu“, nes vėliau dėl to galite pasigailėti“, – kaip nesugadinti savo vestuvinių nuotraukų pataria dizainerė R. Rimgailaitė.

Pasak jos, šiais metais nuo podiumų lietuvaitės savo šventei gali pasiskolinti šiuos įvaizdžius.

  • Prabangios tekstūros

Nors nėriniai viena pagrindinių vestuvių puošmenų yra jau ne vienerius metus, šiemet įprastas „boho“ įgauna prabangos, o ne senamadiškų raštų prieskonių – vestuvinę suknelę puošiantys nėriniai yra modernesni ir subtiliai žvilgantys.

R. Rimgailaitės asmeninio archyvo nuotrauka.

  • Dramatiškas sijono ilgis

Poroms vietoje minimalistinių ceremonijų renkantis įspūdingas vestuves, daugiau nuotakų šiais metais apsivilks suknelę, kuri taps pagrindiniu tos dienos akcentu – 9 dešimtmečio suknelė su šleifu sugrįžo!

  • Pabrėžta talija

Klasikinis korsetas grįžta, tačiau su šiuolaikišku prieskoniu – šiuolaikinėmis drapiravimo technikomis, nuleista liemens linija ir naujoviškomis medžiagos pjaustymo lazeriu galimybėmis. Ši sintezė sukuria nuostabų įvaizdį ir siūlo nuotakoms rafinuotą būdą pabrėžti savo siluetą.

R. Rimgailaitės asmeninio archyvo nuotrauka.

  • Subtilios spalvos

Stiliaus ekspertai sutaria, kad šiemet padaugės nuotakų, kurios rinksis ne tradicinę baltos spalvos, bet rožinę ar kito pastelinio atspalvio suknelę.

  • Minimalizmas

Nuotakos, kurios norės išsiskirti „princesiškų“ suknelių jūroje, pasuks visai priešinga kryptimi – rinksis minimalistines, tiesaus kirpimo ir nepriekaištingos konstrukcijos sukneles. 

R. Rimgailaitės asmeninio archyvo nuotrauka.

  • 3D gėlių aplikacijos

Tai – amžinas motyvas, kuris nedingsta iš vestuvinių suknelių „arsenalo“, tik šiais metais jos dar išraiškingesnės, trimatės ir skirtingų tekstūrų.

  • Pretenzingos rankovės ir iškirptės

Tai dvi vestuvinės suknelės detalės, kurios bėgant metams nuolat keičiasi. Šiais metais karaliaus vestuvinės suknelės be petnešėlių ir kvadratinės bei širdelės formos iškirptės, taip pat galima tikėtis išvysti nuimamas rankoves ir 80-ųjų mados įkvėptą kampuotą pečių liniją.

R. Rimgailaitės kolekcijos pristatymas. Ellips asm. archyvo nuotrauka.

  • Plunksnos ir blizgučiai

Plunksnos ir įvairios blizgios detalės vestuvių tendencijose sušmėžuoja kas kelerius metus, tačiau šiemet drąsios nuotakos gali nebijoti savo įvaizdžiui suteikti daugiau „bling-bling“ momentų, nes šios puošybos detalės vėl užkariavo podiumus.

R. Rimgailaitės asmeninio archyvo nuotrauka.

„Šiais laikais madingos vestuvinės suknelės dažnai sujungia dvi, tris ar net daugiau tendencijų, todėl, jeigu tik nori, nuotakos neturi apsiriboti kažkuriuo konkrečiu stiliumi. Derinkite 90‘ dešimtmečio suknelę su stilingomis pūstomis rankovėmis ar įspūdingu nuometu – šventinė diena yra jūsų ir tik jūsų, tad atrodykite taip, kaip trokšta jūsų širdis.

Ir paskutinis, ne ką mažiau svarbus akcentas, kurio nepamiršti ir iš anksto apgalvoti pataria visi stiliaus ekspertai – šukuosena ir aksesuarai. Įprasta, kad plaukus ir makiažą deriname prie suknelės, tačiau tikrai įmanomas ir toks variantas, kad nuotaka turi labai aiškią šukuosenos viziją, kuri ir taps viso įvaizdžio „vinimi“. Tokiu atveju, sveiki, prižiūrėti žvilgantys plaukai ir galvos aksesuarai yra svarbesni už vestuvinę suknelę.

Pavyzdžiui, nuometas, kuris prieš porą metų buvo dingęs iš populiarumo viršūnių, bet dabar grįžo su trenksmu ir yra labiau kūrybiškas – siuvinėtas, dekoruotas įvairiomis aplikacijomis ir nėriniais, puoštas perlais ir kitomis detalėmis. Be šio galvos apdangalo taip pat populiarūs ir įvairūs lankeliai, vualiai ir kiti plaukų aksesuarai bei gyvos gėlės, svarbu, kad nebūtų visko per daug ir aksesuarai neatitrauktų dėmesio nuo pagrindinio akcento – švytinčių nuotakos akių“, – nepaleisti savo fantazijos, tačiau ir nepersistengti pataria drabužių dizainerė R. Rimgailaitė.

R. Rimgailaitės asmeninio archyvo nuotrauka.