Šį rudenį savo plaukų meistrų prašysime vienos kino legendos įvaizdžio

Rudenį, kai gamta keičia apdarą ir ruošiasi žiemai, natūraliai norisi keistis ir pačioms, tad grožio industrija nesnaudžia, kiekvieną sezoną pasiūlydama naujų šukuosenų tendencijų. Kas bus madinga šį rudenį, kaip plaukus prižiūrėti ir kokių klaidų nedaryti, „Ellips Lietuva“ paklausė „Wella Professionals“ technologės,  šukuosenų meistrės Emos Vasiliauskaitės.


 Brigitte Bardot nuotr.

Kokios šukuosenos bus populiariausios šį rudenį?

Nors, vartant mados žurnalus ar skaitant straipsnius internete gali atrodyti kitaip, plaukų kirpimo tendencijos nesikeičia taip greitai, kaip vėjo kryptis – šukuosenų mados keičiasi palaipsniui. Jeigu vasarą įprastai dauguma renkasi šviesesnę, auksinę plaukų spalvą ir balayage dažymo techniką, rudenį ir žiemą daugiau norima pasipuošti šiltesniais kaštoniniais ir brunetės atspalviais. Kirpimai taip pat nesikeičia radikaliai – dažniausiai šukuosena koreguojama norint pašalinti per vasarą išsausėjusius ir išsišakojusius galiukus arba, kai po nerūpestingų atostogų grįžus į darbą stengiamasi įvaizdžiui suteikti šiek tiek struktūros. Žinoma, sezoniškumas ir globalios aplinkybės turi tam įtakos (prisiminkite, kaip pandemijos ribojimai įnešė naujų vėjų), bet įprastai plaukų meistrai būsimus pokyčius gali numatyti iš anksto. Kalbant apie šį rudenį, kirpimo meistrai sutaria, kad sezono vinis bus moteriškumo etalonas – ’70-ųjų įvaizdis, kai plaukų džiovintuvu plaukams suteikiama apimtis ir suformuojami stambūs kirpčiukai bei lengvai vilnijančios didelės bangos. Prisiminkite legendinę Brigitte Bardot ir viskas taps aišku, kokio įvaizdžio netrukus reikalaus visos stileivos. Brigitte Bardot įvaizdžiai / Pinterest nuotr.

 Jeigu anksčiau savo plaukų grožiu ir abejojo, natūraliai garbanotų ir banguotų plaukų savininkėms šis ruduo suteiks žvaigždžių valandą – tai pavydą kelianti plaukų tekstūra, kuri, teisingai prižiūrint, nereikalauja didelio įdirbio, kad atrodytų pritrenkiamai. Kad ir kokios jos būtų, „shaggy“ šukuosena yra  puikus būdas paryškinti natūralias garbanas, ypač, kad šios šukuosenos variacijų yra begalė – tereikia išsirinkti tinkamas plaukų priežiūros priemones ir profesionalų plaukų meistrą. Žinoma, ir trumpų plaukų savininkės neturėtų nusiminti – mada palanki ir tokioms šukuosenoms, nes bangos ir kirpčiukai bus integruoti į įvairaus aukščio netvarkingus kuodus, „bob“ ir „shaggy“ kirpimus.


 Ruduo 2022. Šukuosenos / Pinterest nuotr.

Jeigu reikėtų apibudinti keliais žodžiais, koks ryškiausias šio rudens šukuosenų skirtumas nuo pernai metų?

Jeigu trumpai – ilgą laiką vyravusias griežtesnių kirpimų ir linijų šukuosenas keičia lengvumas, natūrali tekstūra ir judesys plaukuose. Tiesa, „bob“ kirpimuose linijos vis dar išliks pakankamai griežtos, tačiau netvarkingi kirpčiukai ledo karalienės įvaizdį sušvelnins ir įneš gyvybės. 


 Asmeninio archyvo nuotr./Šukuosenų meistrė Emilija Vasiliauskaitė

Iki rudens liko ne tiek jau ir daug, tačiau pokyčiams norisi pasiruošti. Kokius namų darbus reikia atlikti, kad vėliau būtų galima plaukų meistro prašyti karščiausios sezono šukuosenos?

Nepasakysiu nieko naujo. Plaukų priežiūra būtina visais metų laikais, tačiau po vasaros, kai saulė yra intensyvesnė, o mes mėgaujamės jūra, paplūdimiu ir kitais nerūpestingų atostogų malonumais, tikėtina, kad plaukai bus labiau nualinti, todėl nukirpti jų gali tekti daugiau. Ir atostogų metu, ir po jų, rekomenduoju maitinti ir drėkinti savo plaukus taip pat, kaip po saulės vonių rūpinamės savo kūno oda – tepti juos specialiais plaukus atgaivinančiais aliejais ar tepamais vitaminais plaukams. Taip pat nepamirškite savo „karūnos“ saugoti nuo UV spindulių – naudokite nenuplaunamus balzamus ar kitas grožio priemones, o saulėkaitoje dėvėkite galvos apdangalus. Po pašėlusių atostogų rūpesčio plaukams gali reikėti daug daugiau, todėl prieš vizitą pas meistrą peržiūrėkite savo grožio priemonių krepšelį ir įsigykite trūkstamų priemonių, kad iki tol galėtumėte savo plaukams suteikti SPA malonumų, kurių jie nusipelnė: nusipirkite plaukų tipui tinkantį atstatantį šampūną bei balzamą, aliejų plaukų galiukams, spalvą išsaugančią kaukę bei tepamus vitaminus plaukams kasdienei priežiūrai. Grožiui svarbiausia sveiki ir žvilgantys plaukai, o visas kitas madingas šukuosenos detales meistras galės integruoti atsižvelgęs į jūsų plaukų ilgį, storį bei jų gyvybingumą.

O kaip su plaukų spalvos tendencijomis – ar jau verta pradėti galvoti apie pokytį?

Žinoma – tai greičiausiai įgyvendinamas ir, turbūt, saugiausias noras. Rudenį plaukuose vyraus visa sodo kraitelės gama: šilti, daugiasluoksniai tonai blondinėms – medaus, aukso, smėlio ir nude bei žemiški ir natūralūs vario, bronzos, karamelės bei šilti rudos spalvos tonai. Viskas, ką matote rudeniškų medžių lajose, tiks ir jūsų rudeninei šukuosenai.


 Ruduo 2022. Plaukų dažymas / Pinterest nuotr.

O vyrai? Ar jų kirpimo tendencijose taip pat įvyks pokyčių?

Madingos nori būti ne tik moterys (šypsosi). Vyriškų šukuosenų topuose šį rudenį karaliaus ilgi, balinti plaukai ir įvairaus ilgio kirpčiukai – „mullet“ ir „indie rock“ šukuosenų variacijos.


 Ruduo 2022. Vyrų šukuosenos/ Pinterest nuotr.

Tačiau naujos šukuosenos reikalauja ir naujų priemonių ant vonios lentynėlės – kas yra šio sezono „must have“?

Tikrai rekomenduoju įsigyti priemonių plaukų apimčiai didinti ir tekstūrai gerinti – putų, įvairių purškalų ar sausos pudros, svarbu, kad tiktų pagal plaukų tipą ir norimą formuoti šukuoseną. Kadangi rudenį vyraus šilti ir žemiški atspalviai, juos išsaugoti reikės pastangų, todėl rekomenduoju įsigyti jūsų norimam atspalviui tinkantį, plaukų spalvą „užrakinantį“ plaukų šampūną ir balzamą kasdienai, o bent kartą per savaitę plaukus paryškinti atitinkamos spalvos kauke ar tonuojančiu šampūnu. Nepaisant, kokias priemones įsigysite ir kokį įvaizdį kursite, nepamirškite naudoti plaukų priežiūros priemonių, kurios apsaugo nuo karščio ir UV spindulių – nemanykite, kad rudenį saulė išeina atostogų ir jūsų plaukų neveikia.

Kokių klaidų, siekdami būti madingais, dažniausiai daro klientai ir kaip to išvengti?

 Nori visko čia ir dabar, nepaisant pasekmių: iš varno juodumo plaukų prašo paversti platinine blondine, iš smulkiai garbanotų padaryti tiesius it styga, iš ilgų tankių plaukų – madingą, bet netinkančią trumpų plaukų šukuoseną. Svarbu suprasti, kad didelis pokytis tikrai pareikalaus savo duoklės ir tai nebūtinai suprastėjusi plaukų kokybė ar didelė paslaugos kaina – kartais emocinis nusivylimas, kai ilgos kasos buvo nurėžtos dėl trumpalaikio įgeidžio, kuris visai nepuošia, liūdina daug labiau. Būtent todėl visada rekomenduoju keistis po truputį, nes tokiu būdu galima išbandyti daug daugiau šukuosenų ir lengviau rasti, kas patinka ir tinka. Juk svarbiausia, kaip mes patys jaučiamės naujame kailyje, ne kaip su juo atrodome aplinkiniams (šypsosi).