Plaukų stilistas: 2022 m. vyrai toliau džiazuos su klasikinėmis šukuosenomis ir barzdomis

Vyriškos šukuosenos gali būti klasikinės arba modernios – kasmet kintančios ir atkreipiančios dėmesį. Tai priklauso tik nuo vyro stiliaus ir drąsos suteikti savo kirpėjui visišką laisvę eksperimentuoti su jo plaukais. Pasak „Ellips Lietuva“ pakalbinto plaukų stilisto Pauliaus Valiūno, per pastaruosius kelerius metus vyrų požiūris į rūpinimąsi savo grožiu gerokai pasikeitė – vyrai nebevengia įvairių procedūrų ir plaukų grožio ritualų, kurie anksčiau būdavo priskiriami tik moterims. Tai atsispindi ir 2022 metų šukuosenose.

 „Vyrų požiūris į kasdienę plaukų priežiūros rutiną tikrai pakito. Iš dalies dėl pandemijos, kai vyrai, užsidarę namie, drąsiai galėjo eksperimentuoti su savo plaukais, tačiau labiausiai dėl besikeičiančių vyriškumo normų ir didėjančio vyrų, kaip grožio priemonių vartotojų, vaidmens – prognozuojama, kad pasaulinė vyrų grožio priežiūros priemonių rinka iki 2024 metų sugeneruos daugiau nei 80 mlrd. dolerių. Tai reiškia – daugiau produktų nuguls vyrų vonios lentynėlėse ir daugiau paslaugų jie prašys savo kirpėjo. Jeigu gamta davė vyrams plaukų ir dar drėbtelėjo, pats metas išmokti jais tinkamai pasirūpinti ir atrodyti stilingai. Ypač, kad šiais metais bus galima džiazuoti su visiška klasika“, – šypsosi P. Valiūnas.

„Ellips Lietuva“ plaukų stilisto paklausė, ko šiemet tikėtis stilingiems vyrams – kokios šukuosenos ir barzdų formos bus madingos?

1. „Buzz“ kirpimas


 Buzz kirpimas/Pinterest nuotr.

 Tai trumpų plaukų kirpimas, kai plaukų ilgis yra vienodas visose galvos vietose. Nors ši šukuosena išpopuliarėjo karantino metu, kai grožio salonai buvo uždaryti, 2022 metais ši tendencija pasieks savo piką. „Buzz“ šukuoseną lengva modifikuoti, skirtingose vietose patrumpinant plaukus ir išskutinėjant įvairias geometrines linijas, be to, ji itin funkcionali, nes reikalauja minimalios kasdienės priežiūros – tik švelnaus kasdienai skirto šampūno.

2. Patobulintas vyriškas „mullet“ kirpimas

1980 metais buvusi itin populiaria tarp aktorių ir atletų, ši klasikinė šukuosena ir šiais laikais išlaiko savo pozicijas, tik, žinoma, įgavo modernių detalių. Šiuolaikiniam „mullet“ kirpimui būdingi du dalykai: ilgas „mullet“ (ilgi plaukai gale ir trumpi šoniniai plaukai) bei vidutinio ilgio priekiniai ir viršugalvio plaukai. Patobulintas „mullet“ kirpimas šiemet sužibės „išblunkančiais“ šonais arba atgal sušukuotais plaukais. Geriausiam rezultatui pasiekti tereikia plaukų šampūno ir kondicionieriaus, parinktų pagal plaukų tipą, ir plaukų formavimo priemonių – vidutinės fiksacijos plaukų lako arba putų.


 Mullet kirpimas/Pinterest nuotr.


 Mullet kirpimas/Pinterest nuotr.

3. Sutaršyta šukuosena


 Sutaršyta šukuosena/Pinterest nuotr.

 Sutaršytų plaukų šukuosena – dar vienas 2022 metų hitas. Turbūt, jos populiarumui įtakos turi karantino metu išugdytas įprotis ryte atsikėlus iš lovos šukuosenai dėmesio skirti minimaliai – vistiek į darbą vykti nereikia. Tokia šukuosena tinka visų ilgių ir struktūros plaukams, nes vienodai gerai atrodo ir išsitaršiusios garbanos, ir pusilgių plaukų kirpimas. Kadangi tokia šukuosena reikalauja ilgesnių plaukų, ir jų priežiūra turi būti atsakingesnė: kasdienei rutinai reikės plaukų tipą atitinkančio šampūno ir kondicionieriaus, kartą per savaitę – plaukų kaukės arba tepamų vitaminų, kad plaukai neprarastų žvilgesio ir būtų gyvybingi. Baimintis, kad panaudojus šį produktą plaukai atrodys riebaluoti, neverta – jis nepalieka lipnumo pojūčio ir neapsunkina plaukų, o atvirkščiai – pakelia plaukus nuo šaknų, suteikia jiems apimties ir apsaugo plauką nuo išsausėjimo. Tai ypač aktualu aktyviai sportuojantiems ir dažnai plaukus trenkantiems vyrams. Šukuoseną užbaigti ir plaukus suformuoti padės vidutinės fiksacijos plaukų putos.

4. Cezario kirpimas


 Cezario kirpimas/Pinterest nuotr.

 
 Cezario kirpimas/Pinterest nuotr.

 Šią šukuoseną, kurios pradininkas – Romos imperatorius Julijus Cezaris, plaukus šukavęs į priekį ir taip suformuodamas kirpčiukus, itin pamėgo žinomi žmonės. Šukuosenos išskirtinumas – vienodo ilgio plaukai šonuose, gale, viršugalvyje ir priekyje. Pastaraisiais metais ši šukuosena įgavo naują kvėpavimą, kai buvo šiek tiek pamodifikuota, gerokai patrumpinant plaukus galvos šonuose. Šiuolaikinių cezarių plaukų priežiūros rutina nereikalaus daug dėmesio ir įgūdžių: kasdien – plaukams apimties suteikiančio šampūno ir lengvos fiksacijos plaukų formavimo putų.

Barzdų tendencijos išlieka nepakitusios, tik suteikiama šiek tiek daugiau laisvės improvizacijoms dėl plaukų ilgio.

1. „17 valandos šešėlis“


 David Beckham/Pinterest nuotr.

 Taip vadinama trumpų barzdos šerelių, kurie daugumai vyrų ima matytis vėlyvą popietę, kai nuo paskutinio skutimosi praėjo visa diena, barzda. Įprastai tuo kvadrato ar stačiakampio veido formos vyrai nesidžiaugia, kaip ir šviesiaplaukiai, tačiau turintiems tamsius plaukus ir ovalų veidą, ši barzda – kaip tik. David Beckham, Adam Levine, Zac Effron – šios barzdos ambasadoriai. Tokią barzdą reikia formuoti kasdien, o veido odą palepinti maitinančiu kremu.

2. „Apšiurusi“ barzda


 Bradley Cooper/Pinterest nuotr.

 Neapsigaukite – kaip ir formuojant sutaršytą šukuoseną, tokiai natūraliai atrodančiai barzdai suformuoti reikia laiko – 2-4 savaičių barzdai užaugti ir specialių priežiūros priemonių. Svarbu – augantys barzdos plaukeliai gali dirginti odą, todėl būtina naudoti barzdos balzamą – plaukai taps minkštesni, o oda bus pamaitinta. Iš pirmo žvilgsnio netvarkinga barzda suteikia vyriškumo, todėl puikiai tinka vyrams, kurie nori atrodyti natūraliai ir šiek tiek šiurkštūs.

3. „Korporatyvinė“ barzda


 „Korporatyvinė“ barzda/Pinterest nuotr.

 Tokią barzdą renkasi stilingi įmonių darbuotojai arba norintys taip atrodyti. Korporatyvine ji pavadinta dėl to, kad, nepaisant savo ilgio ir plaukų gausos, ši barzda yra tvarkinga, kruopščiai formuojama ir aiškių linijų – ant kaklo ši „augmenija“ plačiai vešėti neturėtų. Kad barzdos plaukeliai nestyrotų į visas puses ir nedirgintų odos, būtina naudoti barzdos balzamą.

4. „Verdi“


 Verdi barzda/Pinterest nuotr.

 Šis klasikinis barzdos stilius, pavadintas XIX amžiaus italų kompozitoriaus Giuseppe Verdi vardu, sukuria išskirtinę išvaizdą. „Verdi“ – tai dviračio vairo formos ūsai ir suapvalinta barzda. Svarbu – ūsams reikia nuolatinės priežiūros ir plaukų vaško ūsų galiukams užriesti, barzdą bent kartą per savaitę derėtų suminkštinti barzdos balzamu.