Ką daryti, kad atostogų metu plaukai būtų „instagram‘iniai“?

Turbūt ne kartą teko grįžus po smagių atostogų, teikti skubią pagalbą savo plaukams – gaivinti išblukusią plaukų spalvą, drėkinti išsausėjusias plaukų galiukus ir raminti niežtinčią bei pleiskanojančią galvos odą. Pasak „Ellips Lietuva“ kalbintos plaukų meistrės Emos Vasiliauskaitės, tai ne tik saulės ar jūros vandens padaryta žala – plaukams taip pat kenkia nekokybiška viešbučio kosmetika ar jūsų plaukų tipui netinkantis dušo vanduo.

Rekomenduojama prieš atostogas apsilankyti pas kirpėją | Shutterstock nuotr.

„Nors atostogauti svetur dažniausiai vykstame dėl saulės ir šiltos jūros, tinkamai nepasiruošus, per kelias atostogų dienas šis duetas plaukams gali pridaryti nemenkos žalos, kurią spręsti teks dar ilgai po atostogų. Suteikdami reikalingą vitaminą D ir įdegį mūsų kūnui, saulės spinduliai gali pažeisti galvos odą, o sūrus jūros ar chloruotas baseino vanduo – išsausinti plaukus, todėl rūpintis reikėtų ne tik odos apsauga. Jeigu savo plaukais pasirūpinsite dar prieš atostogas, o jų metu vadovausitės šiais keliais patarimais, namo grįšite ne tik pailsėję, bet ir nenualintais plaukais“, – pabrėžia plaukų stilistė.

1. Prieš atostogas apsilankykite pas kirpėją

E. Vasiliauskaitė siūlo į pasirengimą atostogoms įtraukti ir vizitą pas savo kirpėją – net, jeigu reikia tik patrumpinti plaukų galiukus. Jeigu prieš kelionę atsikratysite išsišakojusių plaukų galiukų, atostogauti pradėsite sveikais plaukais, tad ir saulės ar jūros vandens plaukams daroma žala bus mažesnė, jie mažiau velsis ir elektrinsis.

2. Keliaudami kreipkite dėmesį į vandens kokybę

„Įprastai „minkštas“ vanduo plaukus daro šilkinius ir švelnius, tačiau, jeigu jūsų plaukus perteklinis drėkinimas paverčia beforme prigludusių plaukų kupeta, nuolatinis tokio vandens naudojimas jūsų atostogas gali paversti košmaru. Tokius plaukus turinčioms klientėms visada rekomenduoju į kelionę pasiimti apimties plaukams suteikiančių grožio priemonių, kurios kompensuoja minkšto vandens poveikį. Jeigu vietos lagamine nėra daug, galima į kelionę pasiimti tepamų vitaminų plaukams su argano sėklų aliejumi, alaviju ir vitaminais A, C, E, Pro B5, kurie specialiai sukurti plaukų drėkinimui, tačiau tuo pačiu pakelia juos nuo šaknų, lengvina iššukavimą ir sumažina elektrinimąsi.

Jeigu vanduo ten, kur apsistosite, yra „kietas“, veikiami tokio vandens, saulės, jūros druskos ir baseino chloro, jūsų plaukai gali išsausėti, todėl bus sunku juos iššukuoti. Tokiu atveju plaukus suvaldyti padės intensyviai maitinantys šampūnai ir kondicionieriai bei tepami vitaminai plaukams, kurie padeda trapiems ir šiurkštiems plaukams sugrąžinti elastingumą bei gyvybingumą. Iš namų atsivežusios jums idealiai tinkančių grožio priemonių, išvengsite eksperimentų su viešbučio nemokamai duodama kosmetika – dažniausiai jos nėra nei itin kokybiškos, nei plaukams duoda tai, ko jiems labiausiai reikia.

Žinoma, sunku iš anksto žinoti, koks vanduo bėga iš čiaupo, tačiau tai patikrinti galite tik atvykę į viešbutį – jeigu šampūnas ar muilas labai putoja, reiškia, vanduo yra „minkštas“, jeigu beveik neputoja – tokiame vandenyje yra daug ištirpusių mineralų ir jis yra „kietas“, – pataria plaukų priežiūros specialistė.

3. Vežkitės savo plaukų džiovintuvą

Visi žinome, kokie plaukų džiovintuvai įprastai būna viešbučių kambariuose – mažo galingumo ir su ribotu karščio lygio nustatymu, todėl gera išeitis atostogoms susipakuoti savo kokybišką plaukų džiovintuvą. Jeigu vykstate į vietą, kurioje yra 240 voltų elektros įtampa, visi jūsų prietaisai veiks taip, kaip namuose, jei vykstate į 120 voltų šalį, pirkite kelioninį plaukų džiovintuvą su perjungiama įtampa arba jūsų įprastas galingas plaukų džiovintuvas veiks tik puse galios.

4. Pasirūpinkite galvos oda

„Atostogaudami, kur kaitina saulė ir vėjuota, būtinai užsidėkite skrybėlę arba užsiriškite skarelę – tai ne tik padeda apsisaugoti nuo saulės smūgio ir UV spindulių, bet ir neleidžia plaukams susivelti.

Kitas svarbus niuansas – taip apsaugosite ir savo galvos odą, nes, jeigu plaukai ploni, saulės spinduliai lengvai pro juos prasiskverbia ir nudegina odą taip pat, kaip specialiomis priemonėmis neišteptus pečius. O juk galvos odos tokiais kremais netepame? Tokie nudegimai yra ne tik skausmingi, tačiau ir estetiškai nepatrauklūs, nes galvos oda ima luptis, jos atplaišos veliasi į plaukus ir atrodo, lyg dideli gabalai pleiskanų. Jeigu jau taip nutiko, kad neapsižiūrėjote ir galvos odą nudegėte, storai ją ištepkite alavijų geliu ir su tokia „kauke“ pabūkite.

Jeigu grįžus po atostogų jūsų galvos oda vis dar lupasi, pabandykite kokosų aliejų – įtrinkite juo galvos odą ir palikite valandą ar ilgiau. Po šios procedūros plaukus išplaukite ir ištepkite kondicionieriumi, tada iššukuokite – atšerpetoję odos gabaliukai turėtų išsišukuoti“, – patirtimi dalijasi E. Vasiliauskaitė.

5. Plaukų tiesinimo priemones palikite namuose

„Esant didelei drėgmei ore, išlaikyti plaukus tiesius kai kuriems gali būti itin sudėtinga, nes, išėjus į lauką, plaukai pradeda pūstis ir susigarbanoja. Tačiau vistiek rekomenduoju padaryti savo plaukams paslaugą ir tiesinimo priemones bei formavimo karščiu įrankius palikti namuose – atostogų metu plaukai ir taip nuolatos bus veikiami saulės bei kitų gamtos veiksnių. Jeigu kurį vakarą, visgi, planuojate suformuoti puošnesnę šukuoseną, plaukus patepkite nuo karščio apsaugančiomis grožio priemonėmis – tai gali būti specialus aliejus plaukams, purškiklis ar mano anksčiau minėti tepami vitaminai plaukams“, – sako plaukų stilistė.

6. Naudokite priemones, kuriose yra SPF

Jeigu skrybėlės ar kiti galvos apdangalai jūsų manymu jums netinka, atostogų metu naudokite grožio priemones, kurios apsaugo plaukus nuo karščio ir UV spindulių – taip išlaikysite neišblukusią plaukų spalvą ir apsaugosite juos nuo išsausėjimo. Kuo labiau pamaitinti jūsų plaukai, tuo mažiau blunka spalva, todėl svarbu atostogų metu nuolat naudoti kokybišką kondicionierių ir plaukų priemones su SPF – jūsų plaukai už tai jums tikrai padėkos.

7. Naudokite tinkamą šepetį

„Atostogų metu kaip niekada svarbu kuo mažiau žaloti plaukus, todėl kokybiškas, švelniai saulės „nubučiuotus“ plaukus išpainiojantis šepetys yra aukso vertės. Natūralios kilmės, pavyzdžiui, šerno šerelių, šepetys nedrasko plaukų, lengvai iššukuoja net labiausiai susivėlusius plaukus, suteikia jiems blizgesio ir masažuoja skalpą, todėl yra be jokios abejonės geresnis pasirinkimas už pigų, vietoje pirktą plastiko gabalą. Jeigu tokį šepetį turite ir kyla pagunda jo neimti taupant vietą lagamine, šią mintį vykite kuo toliau – juk jus turėtų džiuginti sveiki plaukai ir „instagram‘inės“ jūsų atostogų nuotraukos,“ – ragina E. Vasiliauskaitė.

8. Papildomai apsaugokite plaukus

Vienas iš geriausių plaukų priežiūros patarimų – prieš pasineriant į sūrų ar chloruotą vandenį, sudrėkinti plaukus gėlu vandeniu iš dušo. Atlikus tokią procedūrą, plaukai pirmiausia prisigeria gėlo vandens, todėl chloras ar jūros druska į plauko šerdį nebepatenka ir taip stipriai jo nežaloja. Šį patarimą ypač turėtų atsiminti šviesiai dažantys plaukus, mat įsigėręs chloras jiems gali suteikti visai netrokštamą žalsvą atspalvį. Kitas būdas – ryte, prieš einant į paplūdimį, plaukus ištepti plaukų aliejumi, o grįžus šį apsauginį sluoksnį išplauti. Kadangi atostogų metu norisi plaukioti dažniau, plaukų specialistė pataria įsigyti plaukų priežiūros priemonių su vitaminu C arba su 3,0-4,0 pH – jose esanti rūgštis plaunant plaukus pašalins kenksmingas medžiagas ir plaukai išliks sveiki bei žvilgantys.

9. Palepinkite plaukus SPA malonumais

„Po dienos saulėje ir jūros ar baseino vandens procedūrų jūsų plaukams reikia detoksikacijos, todėl atostogaujant ilgiau, patariu bent kartą per savaitę juos palepinti drėkinančia ir maitinančia kauke. Plaukų kaukės, kurių sudėtyje nėra sulfatų, parabenų, formaldehido, ftalatų, dirbtinių dažiklių, mineralinio aliejaus, EDTA, talko bei aliuminio ir kurios yra praturtintos vitaminais A, C ir E, veikia kaip galingi antioksidantai ir pasižymi stipriomis kondicionuojančiomis savybėmis.