Video | Kaip suderinti proginę suknelę ir norimą šukuoseną?

Vestuvių diena – viena įsimintiniausių gyvenime, tad norisi, kad viskas praeitų sklandžiai, o nuotraukos būtų tobulos. Ką verta žinoti būsimoms nuotakoms, pataria Ellips Lietuva"vestuvinių šukuosenų tendencijų projekte Karolinai Meschino ir Gintarei Pietutytei įvaizdį kūrusi šukuosenų meistrė Anželika Wojc.

Apie ką verta pagalvoti iš anksto? Plaukai – viena svarbiausių nuotakos įvaizdžio detalių, tad, kad ji atrodytų nepriekaištingai, būtina iš anksto pagalvoti apie kelis dalykus.
  • Paruošti plaukus. „Visada savo klientėms rekomenduoju plaukus prieš dieną ištrinkti lengvu šampūnu ir šiek tiek juos patepti kondicionieriumi, tačiau griežtai – jokių plaukų kaukių, ypač, jeigu nuotakos plaukai yra labai tiesūs, o ji nori lengvų garbanų šukuosenos. Taip pat nerekomenduoju prieš vestuves daryti plaukų tiesinimo keratinu arba kitų plaukų procedūrų, kurios glotnina plaukus ir jokiu būdu nedažyti plaukų nauja spalva, nes rezultatas gali gautis nenuspėjamas. Jeigu reikia plaukus tik patonuoti ar nudažyti plaukų šaknis, rekomenduojama šią procedūrą atlikti prieš savaitę, kad liktų laiko korekcijoms, jeigu tokių prireiktų“, – patirtimi dalijasi šukuosenų meistrė A. Wojc.
  • Kas pirmiau – makiažas ar šukuosena? Amžinas klausimas, kurio sulaukia visi vizažo ir šukuosenų meistrai. Pasak A. Wojc, jeigu norima pas konkretų meistrą, kuris turi laisvo laiko tik tam tikrą valandą, eiliškumas nesvarbu, tačiau, jeigu yra galimybė rinktis, derėtų pirma pasidaryti makiažą, o po to – šukuoseną. Kodėl? Pavyzdžiui, jeigu pirma meistrė suformuos krentančias ant kaktos garbanas, kokybiškai po to atlikti makiažą antrai meistrei bus sudėtinga: bangas reikės pakelti nuo veido, jas prisegti, po makiažo – vėl išleisti, tad šukuosena dėl tokių procedūrų gali nukentėti.
  • Bandomoji šukuosena. „Visada klienčių prašau atlikti bandomąją šukuoseną, nes to reikia ne tik nuotakai, bet ir plaukų stilistui, kad jis galėtų susipažinti su būsima nuotaka, sužinoti jos norus bei mėgstamą stilių, pamatyti jos plaukus, jų spalvą ir struktūrą bei sužinoti, kaip plaukai toleruoja įvairias kosmetikos priemones. Tik taip galima geriausiai suprasti, kas tinka nuotakai. Be to, svarbu ir tai, kad laikas, praleistas kuriant bandomąją šukuoseną, leis suprasti, ar šukuosenų meistro ir nuotakos biolaukai sutampa, kad vestuvių dienos rytą bendravimas su nemaloniu žmogumi nesugadintų visos būsimos svarbios dienos nuotaikos“, – sako A. Wojc. Meistrė rekomenduoja atvykus bandomajai šukuosenai, vilkėti baltai, geriausia, kad tai būtų balta palaidinė ar marškinėliai, primenantys vestuvių suknelės spalvą – taip lengviau įsivaizduoti, kaip su šia spalva derės būsimas makiažas ir šukuosena.
  • Patogūs drabužiai. Atvykus vestuvių rytą darytis šventinės šukuosenos, svarbu būti apsirengus patogiais drabužiais, kuriuos būtų lengva atsisegti ir nusivilkti nesugadinant šukuosenos – apsivilkus megztuką aukštu kaklu to padaryti nepavyks. Taip pat verta pagalvoti apie dekoltė sritį, nes, darant šventinį makiažą, grimuojamas kaklas ir pečiai, todėl viršutinė drabužių dalis turėtų būti kuo didesne iškirpte, geriausia – atitinkančia vestuvinės suknelės iškirptę.
  • Šukos ir papildomi plaukų segtukai. „Vestuvių dieną nuotakoms (šią atsakomybę galima perleisti ir geriausiai draugei arba mamai) rekomenduoju su savimi turėti šukas, kad, reikalui esant, garbanas būtų galima iššukuoti – po iššukavimo jos taps lengvos ir nesulipusios. Jeigu nuotakos šukuosena – kuodelis, su savimi reikėtų turėti keletą papildomų plaukų segtukų, kad, kuodeliui ar kelioms sruogoms dienos metu atsilaisvinus, galima būtų greitai ir paprastai šukuoseną pakoreguoti. Ši smulkmena nesugadins nuotaikos, o vestuvių nuotraukos bus gražios“, – pataria šukuosenų meistrė.

O kaip gi mada? Kokios vestuvių šukuosenos madingos 2021-2022 metais?

Ar nuometai tebemadingi?

Ar įmanoma išsaugoti šukuoseną kitai dienai? Kokios galimos šukuosenos transformacijos? Visas interviu vaizdo įraše. Vestuvinių šukuosenų tendencijų projekto akimirkos:
 
„Mikita" nuotr. / Karolina Meschino
 „Mikita” nuotr. /  Anželika Wojc ir Karolina Meschino

 „Mikita” nuotr. / Gintarė Pietutytė

„Mikita” nuotr. / Anželika Wojc ir Gintarė Pietutytė