Atgal į mokyklą: kaip apkirpti vaiką, kad jis būtų ne tik tvarkingas, bet ir madingas

Nauji mokslo metai dažnai vaikui reiškia ne tik naują rutiną, bet ir naują išvaizdą – nuo blizgančios naujos kuprinės ir mokyklinės uniformos iki naujos šukuosenos. Tiesa, dažnai ji parenkama ne tokia, kuri vaikui patiktų, bet kuri nereikalauja daug priežiūros ir yra neišsiskirianti. Kaip sako „Ellips Lietuva“ kalbinta profesionali vaikų kirpėja, vaikų kirpyklos „Bambina“ įkūrėja Vaida Galinauskienė, tokį tėvų požiūrį reiktų keisti, nes dabartiniame individualistų pasaulyje tinkamai parinkta šukuosena gali vaikui ne tik padėti išreikšti save, bet ir pagerinti jo būsimus pažymius.

Vaida Galinauskienė. Asmeninio archyvo nuotr.

Kirpimas – ne tik dėl stiliaus

„Suaugę mes rūpinamės savo šukuosena, kad ji būtų madinga, tiktų mūsų gyvenimo būdui ir atspindėtų mūsų stilių bei asmenybę, tačiau vaikus dažniausiai kerpame vienodai – kad būtų patogu ir nereikalautų daug priežiūros. Dabartinė Alfa vaikų karta yra individualistai, jie nori išsiskirti iš minios ir būti savimi, todėl toks priverstinis suniveliavimas, kai metai iš metų vaikas kerpamas vienodai, gali sumažinti vaiko pasitikėjimą savimi, o tai, savo ruožtu, gali turėti įtakos ir jo pažangumui. Yra atlikta nemažai tyrimų, kaip savimi pasitikintys vaikai moka prisiimti atsakomybę, lengviau toleruoja nusivylimą, yra smalsūs bei dažniau didžiuojasi savimi ir atvirkščiai – nepasitikintys savimi vaikai nedrįsta išsakyti savo nuomonės, sunkiau susitvarko su juos užklumpančiais sunkumais ir vengia iššūkių. O tai tiesiogiai veikia jų gebėjimą mokytis. Net paprastas kirpimas vaikui gali reikšti daug – juk tai pirmas dalykas, kurį matome ryte pabudę veidrodyje ir į kurį žiūrime vakare prieš miegą, nekalbant apie tai, kad dėl netinkančios ar senamadiškos šukuosenos iš vaiko mokykloje gali būti tyčiojamasi“, – pabrėžia vaikų kirpėja. Pasak „Bambina“ įkūrėjos, yra dar 4 svarbios priežastys, kodėl vaikams turėtų būti leidžiama patiems išsirinkti šukuoseną.

● Savarankiškumas

Savarankiškumas reiškia galimybę būti nepriklausomam, todėl labai svarbu, kad vaikas kuo anksčiau pradėtų jį ugdytis. Toks paprastas dalykas, kaip leidimas apsispręsti, kokio ilgio ir kokios šukuosenos jis nori, padeda pirmuosius savarankiškumo pamatus, tad varžyti šios iniciatyvos nereikėtų. Juk plaukai atauga.

● Saviraiška

„Vaikams labai svarbu saviraiška. Dažniausiai jiems nurodoma, ką daryti, kada ir kaip daryti, todėl bet kokia galimybė jiems patiems apsispręsti yra mažas jų laimėjimas. Šukuosena – ypač, nes ji leidžia vaikui išreikšti save ir keistis – juk šukuoseną galima keisti kelis kartus per metus, taip „pasimatuojant“ skirtingus stilius. Tai galingas dalykas, kurį vaikas gali išmokti labai anksti“, – pastebi V. Galinauskienė. ● Identitetas Daugeliui žmonių šukuosena yra jų tapatybės dalis – tai būdas parodyti pasauliui, kas jūs esate, arba bent jau ką norite, kad jie matytų, todėl svarbu auginti vaikus, kurie analizuoja save ir žino, kas jie yra, o ne vaikus, kurie aklai seka minią. Laisvė išreikšti savo tapatybę per savo šukuoseną yra vienas iš būdų, kaip jie gali saugiai tyrinėti, kuo jie nori būti ir ką nori, kad pasaulis matytų.

● Ryšys

„Kiekvieną kartą, kai savo vaikui suteikiate galimybę pačiam kažką pasirinkti, jam parodote, kad vertinate jo nuomonę, todėl, leisdami pasirinkti savo šukuoseną, ne tik daugiau sužinosite apie savo vaiką bei jo pomėgius, bet ir parodysite, kad jo poreikius vertinate ir laikote jį pilnaverčiu šeimos nariu. Užuot kovoję dėl kirpimo stiliaus, patikėkite tai savo vaikui (galbūt, su keliomis išlygomis) – taip ne tik išvengsite kovos ir barnių, bet ir parodysite, kad gerbiate jo pasirinkimą. Tai – galingas stimulas tvirtesniam abipusiam ryšiui kurti“, – patirtimi dalijasi vaikų kirpėja.

Kokios šukuosenos bus madingos šį rudenį?

Vaida Galinauskienė. Asmeninio archyvo nuotr.

1. Kirpimas žirklėmis

Tai – klasikinis būdas kirpti plaukus, kai naudojama ne kirpimo mašinėlė, bet žirklės, tad ir šukuosena yra tradicinė. Toks kirpimas tinka ilgesniems plaukams, nes šukuosena atrodo natūrali ir nereikalauja daug priežiūros.

2. „Buzz cut“

„Jeigu vaikas nori tokios nesenstančios šukuosenos, kaip jo mėgstami herojai nešioja kino filmuose, leiskite jam pasirinkti taip vadinamą „buzz cut“ šukuoseną. Tai viena populiariausių trumpų vyrų ir berniukų šukuosenų, kai nugaroje ir šonuose plaukai kerpami labai trumpai, o viršuje plaukai paliekami šiek tiek ilgesni. Tokią šukuoseną lengva formuoti, ji praktiška ir tinkama moksleiviams, kurie užsiima sportine veikla“, – pataria V. Galinauskienė. Tačiau, kaip pastebi profesionali vaikų kirpėja, būtina atsižvelgti ir į galvos formą, nes toks kirpimas tiks tik ypatingai taisyklingos galvos formos savininkui.

Vaida Galinauskienė. Asmeninio archyvo nuotr.

3. „Shaggy“ kirpimas

„Tai šukuosena, kuri tinka ir berniukams, ir mergaitėms, nes ją galima lengvai pritaikyti prie įvairaus ilgio ir tekstūros plaukų. Šis kirpimas patrauklus tuo, kad tokią šukuoseną lengva formuoti ir ji neabejotinai atrodo „kietai“, – sako „Bambina“ įkūrėja.

4. Ilgalaikis garbanojimas

Tikri fashionistai šį rudenį renkasi garbanas viršugalvio dalyje, kurias suformuoti ir išlaikyti leis saugus ilgalaikis garbanojimas. Bangas paryškinti ir plaukus apsaugoti padės nenuplaunamas kondicionierius, kuris padeda kontroliuoti plaukų pūtimąsi, tačiau jų neapsunkina ir neriebaluoja, nepalieka jokio riebumo ar sunkumo pojūčio.

Vaida Galinauskienė. Asmeninio archyvo nuotr.

5. Šiuolaikinis „mullet“

1980 metais buvusi itin populiaria tarp aktorių ir atletų, ši klasikinė šukuosena ir šiais laikais išlaiko savo pozicijas, tik, žinoma, įgavo modernių atspalvių. Klasikinė „mullet“ šukuosena pasižymi trumpais plaukais viršuje ir šonuose bei išlaikytu plaukų ilgiu gale. Tai prieštaringai vertinamas kirpimas, kurį formuoti ir išlaikyti gali būti sudėtinga, tačiau šiuolaikinė jo versija yra kur kas nuosaikesnė: plaukai viršugalvyje ir ties smilkiniais trumpinami, gale paliekant ilgesnius plaukus. Tai šukuosena, kurią lengva formuoti ir kuri, nepaisant sumažėjusio kontrastų tarp plaukų ilgio, išsiskiria iš minios.

Vaida Galinauskienė. Asmeninio archyvo nuotr.

6. „Dragon“ kirpimas

Tai dar viena populiari šių metų vaikiška šukuosena, kai plaukai galvos šonuose simetriškai patrumpinami, nugaroje juos „suvedant“ į trikampį ar keturkampį.

7. Atgal sušukuoti plaukai su „išblukintais“ smilkiniais

Taip sušukuoti plaukai puikiai tinka norint sukurti apimtį ir atkreipti dėmesį į veidą. Kaip rodo kirpimo pavadinimas, ilgesni plaukai viršugalvyje šukuojami atgal, taip sukuriant storesnių plaukų įvaizdį, o norint dar didesnio kontrasto, šonuose ties smilkiniais plaukai labai trumpai nukerpami mašinėle, taip juos tarsi „išblukinant“.

8. Paplūdimio bangos

Nors vaikų atostogos baigėsi, vasariškai lengva ir vėjavaikiška šukuosena išlieka. Tendencijas sekančios mergaitės rudenį puošis paplūdimio vertomis bangomis ir veidą įrėminančiais pynimais, nepamiršdamos priderinti įvairių plaukų aksesuarų.

9. „Curtain bangs“

„Taip vadinami „užuolaidų kirpčiukai“ praėjusiais metais pateko į šukuosenų topus dėl to, kad tinka beveik visoms, šiais metais į populiarumo Olimpą ši šukuosena grįžo patobulinta, todėl tinka visų plaukų tipų ir veido formų savininkėms. Tai – vienareikšmiškai sezono „must“ trikampiai kirpčiukai mergaitėms.

10. Neįmantrūs išskutinėjimai

Kirpimuose, kuriuose dominuoja griežtos linijos, atsiranda neįmantrūs išskutinėjimai – juostelės, kurios pabrėžia kirpimo linijas arba dominuoja kaip atskiri akcentai.

„Madingų kirpimų ir šukuosenų šį rudenį nemažai, tad rinktis tikrai yra iš ko ir klasikos, ir drąsesnių sprendimų mėgėjams. Svarbu, kad vaikas po kirpyklos jaustųsi laimingas bei pasitikintis savimi ir į mokyklą eitų drąsiai. Atrodo, tai – tik šukuosena, bet juk iš savo patirties žinome, kaip po blogo gyvenimo etapo norisi nusikirpti plaukus ir atvirkščiai – kiek laimės suteikia tinkanti plaukų spalva ir madingas kirpimas. Vaikai – ne išimtis. Kadangi iki mokyklos liko nedaug, o vaikų kirpimų mados, kaip ir suaugusių, keičiasi kasmet, laikas su vaiku išsirinkti jam patinkančią šukuoseną ir užsirašyti pas kirpėją“, – sako V. Galinauskienė.