8 žingsniai, kad plaukai per šventes atrodytų puikiai

Nėra nieko blogiau, nei, planavus įspūdingą šventinį pasirodymą giminių, draugų ar bendradarbių susitikime, „paslįsti“ dėl ne laiku ištikusios „blogų plaukų“ dienos. Nors žiemą plaukai yra linkę sausėti, elektrintis ir slinkti, „Ellips Lietuva“ kartu su plaukų priežiūros specialiste Ema Vasiliauskaite parengta 8 žingsnių programa užtikrins, kad per vakarėlį jūsų karūna – plaukai – spindėtų.

SAVAITĖ PRIEŠ ŠVENTĘ

1. Žiūrėkite, ką dedate ne tik ant plaukų, bet ir į burną

Tai, ką valgome, veikia mūsų plaukus taip pat, kaip ir likusį mūsų kūną. Plaukai yra sudaryti iš baltymų, todėl labai svarbu valgyti baltyminį maistą – pakankamai žuvies, mėsos, pieno produktų, kiaušinių, sojų ir riešutų, kad jie atrodytų sveiki. Mūsų plaukams taip pat reikia ir biotino, kuris stiprina plaukus ir apsaugo juos nuo lūžinėjimo – jo taip pat yra kiaušiniuose, žuvyje ir riešutuose. Omega-3 riebalai taip pat vaidina svarbų vaidmenį plaukų sveikatai, nes palaiko plaukų ir galvos odos drėgmę, todėl reikėtų valgyti daugiau riebios žuvies, avokadų ir moliūgų sėklų. Jeigu plaukai slenka, į savo racioną derėtų įtraukti daugiau geležies turinčio maisto, pavyzdžiui, raudonos mėsos, lęšių ir lapinių daržovių.

2. Pasirūpinkite vizitu pas kirpėją

„Suprantama, kad kartais gali atrodyti, jog visus klausimus galima išspręsti prieš pat šventę, tačiau, jeigu plaukams reikia kirpėjo prisilietimo ar paryškinti jų spalvą, paskutinę dieną tai padaryti vargu ar pavyks. Ta pati taisyklė galioja ir grožio priemonių krepšelio revizijai: ar turite tinkantį šampūną ir kondicionierių, gal baigėsi plaukų kaukė ar serumas – pats laikas peržiūrėti likučius ir įsigyti trūkstamus produktus, kad paskutinę dieną netektų tenkintis tuo, kas liko“, – sako E. Vasiliauskaitė.

KELIOS DIENOS PRIEŠ ŠVENTĘ

3. Be kondicionieriaus – nė iš kambario

Kadangi per šventes tikrai nepasieisite be plaukų formavimo įrankių ir priemonių, bent kelias dienas prieš vakarėlį kasdien drėkinkite ir maitinkite plaukus. Kiekvieną kartą išplovę galvą, naudokite ir nenuplaunamą kondicionierių, kuris plaukus apgaubia apsauginiu sluoksniu jų neapsunkindamas, suteikia apsaugą nuo karščio ir padeda sugrąžinti žvilgesį, plaukų paklusnumą, jų švelnumą ir glotnumą. Papildomam drėgmės šaltiniui kas kelias dienas naudokite giliai drėkinančią kaukę, praturtintą svarbiausiais vitaminais A, C, E, kaskart po plaukų trinkimo – tepamus vitaminus plaukams. Itin svarbu grožio priemones pasirinkti pagal savo plaukų tipą ir būklę – pasirinkę tinkančias, trokštamą plaukų vaizdą pasieksite greičiau.

4. Nepamirškite skalpo masažo

„Plaukų tipui parinktos priežiūros priemonės – puiku, tačiau dėmesio reikia ir galvos odai. Parodykite jai daugiau meilės, į savo plaukų priežiūros režimą įtraukdami galvos masažą. Pirštų galiukais švelniai paspauskite ir sukamaisiais judesiais per galvos odą stimuliuokite plaukų folikulus – šis subtilus judesys ne tik atpalaiduoja, bet ir skatina kraujotaką, todėl plaukai skatinami augti greičiau“, – pataria plaukų priežiūros specialistė.

5. Sulėtinkite tempą

Paradoksalu, tačiau pats gražiausias metų laikas sukelia visiems daugiausiai streso, o tai nežada nieko gero, tik slenkančius ir sveiką blizgesį praradusius plaukus. Sulėtinkite tempą: pasivaikščiokite lauke, pamedituokite, paruoškite mėgstamą patiekalą ar pilną putų vonią – visi būdai tinka, kurie sumažina įtampą.

YPATINGOJI DIENA

6. Plaukus išplaukite ryte

Žinoma, kyla didelė pagunda plaukus apsaugoti nuo susiriebalavimo ir juos išplauti tuoj pat prieš vakarėlį, tačiau plaukų specialistai vienbalsiu sako, kad plaukai geriausiai atrodo ir yra lengviau formuojami, kai juos išplaunate iš vakaro arba ryte. Kodėl? Nes ką tik išplauti plaukai yra sunkiau suvaldomi, be to, didelė tikimybė, kad jie elektrinsis ir šiaušis labiau. Svarbus patarimas – prieš renginį plaudami plaukus, nenaudokite kondicionieriaus, nes, formuojant šukuoseną, kirpėjui lengviau dirbti su šiurkščiais plaukais, be to, jie riebaluosis mažiau. Džiovindami plaukus naudokite apimčiai didinti skirtas grožio priemones ir plaukų džiovintuvą – kitą dieną plaukai bus mažiau prigludę.

7. Investuokite į apimties suteikiančias priemones

„Jeigu norite, kad jūsų plaukai būtų purūs, naudokite tam skirtas grožio priemones, tačiau negudraukite ir netaupykite – nekokybiški produktai ne tik neduos naudos, bet ir atvirkščiai – dėl jų plaukai gali netekti žvilgesio ir atrodyti it susiriebalavę. Išplovę plaukus, ištepkite juos priemone, kuri suteikia apimties ir pakelia plaukus nuo šaknų – plaukai atrodys vešlesni ir storesni. Tą patį efektą suteiks ir specialus tonikas, purškiamas ant plaukų juos džiovinant ar plaukų putos. Jeigu plaukai natūraliai purūs ir linkę dienos pabaigoje šiauštis, juos džiovindami naudokite tiesinamąjį serumą, kad jie būtų kuo glotnesni“, – plaukų priežiūros gudrybes vardija E. Vasiliauskaitė.

8. Ne, natūraliai išdžiūvę plaukai netinka

Kai ryte skubate, gali kilti pagunda palikti plaukus natūraliai išdžiūti pakeliui į darbą, tačiau tai tinkama strategija tik tuo atveju, jeigu vakare laukia teminė vakarienė, o jūsų vaidmuo – laukinukė. Jeigu kruopščiai išdžiovinti plaukų nėra laiko, supinkite juos į laisvą kasą, kad vakare galėtumėte formuoti šukuoseną iš lengvai krentančių bangų.